'Gift Orban heeft gedroomde transfer eindelijk beet'

door
'Gift Orban heeft gedroomde transfer eindelijk beet'

Een jaar geleden liet AA Gent zijn kassa stevig rinkelen door Malick Fofana en Gift Orban te verkopen aan Olympique Lyon. In Frankrijk is het de twee goudhaantjes echter zeer verschillend vergaan. Daar waar Fofana de voorbije maanden hoge ogen gooide, is Orban op het achterplan verdwenen.

De 22-jarige spits raakte dit seizoen niet verder dan vijf wedstrijden voor Lyon, waarin hij twee keer scoorde. Zijn laatste speelminuten dateren al van begin november, in de Ligue 1 kwam hij zelfs al sinds eind september niet meer in actie.

Orban heeft transfer bijna beet

LEES OOK Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Een transfer drong zich dan ook op, ook omdat Lyon met grote financiële problemen kampt en dus de centen van een verkoop wel kan gebruiken. Het lijkt erop dat Orban nu ook snel een nieuwe uitdaging beet zal hebben.

De voorbije weken werd de Nigeriaan al gelinkt aan Hoffenheim en nu komt transfergoeroe Fabrizio Romano met het nieuws dat de overgang zo goed als rond is. De clubs hebben een akkoord bereikt, enkel met Orban moeten de laatste details nu nog uitgeklaard worden.

AA Gent kijkt aandachtig toe

In de Bundesliga moet hij nu zijn carrière weer zien te lanceren. Hoffenheim kan de goals van Orban wel gebruiken, want na vijftien speeldagen staat het pas op de vijftiende plaats. Daarmee blijft het maar net boven de degradatiestreep.

LEES OOK Anderlecht alsnog aan tafel voor dure zomertransfer?

Bij AA Gent zullen ze het dossier ook met aandacht volgen, want de Buffalo's hebben recht op een percentage van de eventuele meerwaarde bij een doorverkoop. Het wordt voor hen dus uitkijken hoeveel Lyon nog kan vangen.

POLL: Zal Orban in Duitsland weer ontploffen?

Meest recent

'Eerste zomeraanwinst op komst: Genk heeft Karestas-plan'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won met overtuigende 4-0-cijfers van AA ...

9
9
Transferbom De Cuyper doet Club Brugge daveren

Maxim De Cuyper is een bepalende speler bij Club Brugge, met sterke prestaties in zowel de ...

178
178
'Totale metamorfose City: toekomstbeslissing De Bruyne'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup ten koste van ...

30
30
'Lamkel Zé maakt zich onmogelijk: STVV grijpt stevig in'

STVV zette afgelopen weekend een belangrijke stap richting het behoud. Met een zege op het veld van ...

87
87
'United en co in de rij: Club wil reuzentransfer van 35 miljoen'

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en kende zondagmiddag geen enkel probleem ...

267
267
'Stoelendans blijft duren: twee opvallende vertrekkers op Anderlecht'

RSC Anderlecht toont zich ook dit seizoen allerminst een baken van stabiliteit. In aanloop naar de ...

322
322
Vandenbempt schoffeert ‘bang’ Anderlecht: “Hij zorgde voor paniek”

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Club Brugge op de eerste speeldag van de Champions ...

236
236
'KRC Genk zwaar de mist in met ruwe diamant': "Geblokkeerd"

KRC Genk is dit seizoen de competitieleider. De jeugdopleiding van de Limburgers maakte de afgelopen ...

216
216
‘Union hakt knoop door: toekomst cultheld Burgess bekend’

Christian Burgess is bij Union SG uitgegroeid tot een cultheld op de Belgische velden. De Engelsman ...

122
122
Rudi Garcia doet opmerkelijke uitspraken: "Dit scenario beter"

Rudi Garcia is goed begonnen bij de Rode Duivels. Even leek het volledig mis te gaan na de zeperd in ...

79
79
Van kwaad naar erger: Beerschot ontvangt monsterschorsing

Het gaat van kwaad naar erger met Beerschot. De promovendus is alweer veroordeeld tot degradatie ...

253
253
Mark van Bommel verrast enorm met toekomstwending

Mark van Bommel kende successen bij Royal Antwerp FC en in het verleden werd de Nederlandse ...

154
154
Pijnlijke reality check Anderlecht: "Bijna in sprookjes geloven"

RSC Anderlecht is bijzonder tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen en verloor ...

160
160
Spectaculaire nieuwe coach Antwerp? "Doet al jaren de ronde"

Antwerp FC besloot begin maart om afscheid te nemen van Jonas De Roeck als hoofdcoach. Om hem te ...

479
479
Beerschot tegen de touwen: "Compleet wanbeleid!"

Beerschot VA zal volgend seizoen opnieuw in de Challenger Pro League aantreden. Vijf speeldagen voor ...

129
129
'Real Madrid pakt fors uit: sensationele opvolger Modric'

Real Madrid is bezig aan een sterk seizoen tot dusver en blijft in de running om met de treble aan ...

157
157
'Anderlecht neemt drastische beslissing met falende Dendoncker'

RSC Anderlecht verloor zondagmiddag met 2-0 op het veld van Club Brugge en werd op zowat alle ...

663
663
'Seizoen met 42 goals verzilverd: supertransfer Gyökeres'

Arsenal FC kondigde afgelopen weekend een grote verandering binnen de sportieve structuur aan. Zo ...

158
158
‘Club Brugge-vijfklapper: powerhouse en dribbelkoning’

Club Brugge speurt de markt af naar versterkingen en heeft meerdere talenten op het oog. Spits ...

420
420
'Coucke hakt knoop door: Vandenhaute out bij Anderlecht?'

Met een kansloze 2-0 nederlaag op het veld van aarstrivaal Club Brugge heeft Anderlecht haar start ...

1243
1243

Meer sportnieuws